NSSL 2020 Indoor Playoff Schedule

This weekends Playoff schedule

NSSL 2020 Indoor Playoff Schedule

The 2019-20 Indoor Championships for U13 A/B - U18 A/B and Senior Men's and Woman's AAA will be contested March 7 and 8. On March 7th, the 2nd and 3rd place finishers in each Division will play Semi Final matches with the winners playing March 8th against the 1st place regular Season finisher of their Division for the Gold Medal.

The complete schedule of the playoffs is, as follows...

U13 Girls B

SF – Saturday March 7 – 8:00am Field 4

HCU U13B Girls v Suburban FC

Final – Sunday March 8 – 8:00am Field 4

East Hants v Winner of SF

U13 Girls A

SF – Saturday March 7 – 9:00am Field 4

UDFC U13 A Girls v HCU U13A Girls

Final – Sunday March 8 – 9:00am Field 4

Suburban FC U13A Girls v Winner of SF

U13 Boys B

SF – Saturday March 7 – 10:00am Field 4

Dunbrack Black v UDFC U13B Boys

Final – Sunday March 8 – 10:00am Field 4

East Hants v Winner of SF

U13 Boys A

SF – Saturday March 7 – 3:30pm Field 4

Dunbrack U13A Boys Red v Cape Breton

Final – Sunday March 8 – 11:00am Field 4

Storm U13A Boys v Winner of SF

U15 Girls B

SF – Saturday March 7 – 11:00am Field 4

PLSA U15 Girls v Storm U15B Girls

Final – Sunday March 8 – 1:30pm Field 4

HCU U15B Girls v Winner of SF

U15 Girls A

SF – Saturday March 7 – 12:30pm Field 4

CC Riders v South Shore White

Final – Sunday March 8 – 2:30pm Field 4

UDFC U14A Girls v Winner of SF

U15 Boys B

SF – Saturday March 7 – 1:30pm Field 4

Suburban FC v PLSA U15 Boys

Final – Sunday March 8 – 3:30pm Field 4

UDFC U15B Boys v Winner of SF

U15 Boys A

SF – Saturday March 7 – 2:30pm Field 4

Suburban FC Yellow v HCU U15A Tigers Boys

Final – Sunday March 8 – 4:30pm Field 4

South Shore U15 A Boys v Winner of SF

U18 Girls B

SF – Saturday March 7 – 6:00pm Field 1

HCU U18B Girls v Suburban FC

Final – Sunday March 8 – 5:30pm Field 4

EHSC – U18B Girls v Winner of SF

U18 Girls A

SF – Saturday March 7 – 7:00pm Field 1

Suburban FC White v EHSC – U18A Girls

Final – Sunday March 8 – 6:00pm Field 1

Storm U18A Girls 1 v Winner of SF

U18 Boys B

SF – Saturday March 7 – 6:00pm Field 2

Suburban FC U18B Boys v HCU U18B Boys

Final – Sunday March 8 – 6:00pm Field 2

EHSC – U18B Boys v Winner of SF

U18 Boys A

SF – Saturday March 7 – 7:00pm Field 2

Suburban FC Navy v Cape Breton

Final – Sunday March 8 – 12:00pm Field 4

UDFC U18A Boys Navy v Winner of SF

Premier Woman

SF – Saturday March 7 – 8:00pm Field 1

Dunbrack Premier Woman Red v VU Premier Woman

Final – Sunday March 8 – 6:30pm Field 4

UDFC Woman AAA Navy v Winner of SF

Premier Men

SF – Saturday March 7 – 8:00pm Field 2

VU Premier Men v Dunbrack Premier Men Red

Final – Sunday March 8 – 7:30pm Field 4

UDFC Men AAA Navy v Winner of SF